Projekt Route 66 – Środek lokomocji

Siema,

Jednak przedstawienie detali samej podróży wraz z dokładnym kosztorysem trochę mi zajmie (spokojnie, pracuję nad tym dzień w dzień), więc podzielę się z wami tymi informacjami w odpowiednim (późniejszym) czasie. Póki co przybliżę kolejny istotny temat czyli mój środek transportu.

Moje nazwijmy to marzenie to przejazd tej trasy Fordem Mustangiem. Wypożyczalnie oferujące gwarancję dostępności Stanga cabrio, którego wypożyczę w Chicago i oddam na drugim końcu USA można niestety policzyć na palcach jednej ręki. Na internecie polecono mi niniejszą wypożyczalnię http://www.ridingroute66.us/ , która na szczęście oferuje taką możliwość.

W zamian za rezerwacje auta w przedziale od stycznia do marca 2018 gwarantują mi podstawienie Mustanga cabrio na Chicagowskie lotnisko. Model, który występuje najczęściej to V6 aczkolwiek na miejscu może być dostępnych kilka różnych wersji do mojej dyspozycji (ode mnie zależy co wybiorę). V6 spokojnie pomieści 2 osoby, a do jego bagażnika zmieści się dosyć mały mandżur (duża i mała walizka). Zakładam, że na mur beton wezmę z sobą namiot do spania na jakiś campingach. Noclegi w hostelach/mostelach są dosyć drogie, także powinna to być trafiona alternatywa.

2015-Ford-Mustang-V6-1
Źródło: http://www.drivearabia.com/news/wp-content/uploads/2013/12/2015-Ford-Mustang-V6-1.jpg

Najzabawniejsze jest to, że z całych wydatków na wynajem tej fury prawie tyle samo pieniędzy co sam rent, pochłania tzw. one way fee – czyli podatek, który trzeba uiścić za oddanie samochodu w innym miejscu niż jego wypożyczenie. W tym przypadku będzie to $1000 + tax i towarzyszące podatki = około $1,170 Wypożyczenie samochodu na jeden dzień to koszt około 80 zielonych. Jeśli będę go trzymał jak zakładam wstępnie przez 19 dni wyniesie to $1520(£1178.29) Cena wzrasta jeżeli będzie mi towarzyszył drugi kierowca (w co szczerze mówiąc wątpię), a mianowicie liczbę dni mnoży się przez $13 co daję $247 W ostatecznym rozrachunku doliczajac cene benzyny i dodatkowego ubezpieczenia będzie to $3505 na dwóch czyli ok. $1752 (£1350). W cenie rentu są zawarte ubezpieczenia: LDW, CDW, TP, SLI i UMP. Benzyna w USA jest bajecznie tania, także wydatki na nią nie powinny być kłopotem. Cała trasa powinna zająć mi około 3500 mil. Przerwy na sen podczas trasy planuję robić co około 250 mil.

Informacje o rodzajach ubezpieczenia auta


E-mail z wypożyczalni:

Hi Bartosz,

Sure, all is good, hope you are doing fine, too!

The $80 per day is the max, probably it will be cheaper.

21 days x $80 = $1,680 (you pay this to us)

One way fee:

$1000 + tax and fees = approx $1,200

Additional driver: 21 days x $13 = $273

=====

Total approx $3,153 or GBP 2,516

But again, I think it will be cheaper.


Dla chętnych załączam plik z playlistą, która będzie mi towarzyszyła w Mustangu. W skrócie są tam: country, rap, metal, reggae, rock, pop, itp.

Z Panem Bogiem i do następnego,

Pzdr.

Bartek, 21.02.17, Londyn

PS

Jakieś sugestie? Feel free to tell me.

Poprzednie wpisy dotyczące tematu:

1. Opis pomysłu http://kwieqnahamaq.pl/projekt-route-66-z-czym-to-sie-je/
2. „Plan podróży” (w powijakach) http://kwieqnahamaq.pl/projekt-route-66-plan-podrozy/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *