Wyjazd do Japonii – przełożony.

Siema,

Chromolić Koronawirusa. Niestety, ale restrykcje (strasznie irytuje mnie słowo „obostrzenia”) narzucone z tytułu pandemii kolidują z moimi planami. W związku z tym chyba najlepszym posunięciem, na które mogłem się zdobyć było anulowanie mojego czerwcowego pobytu w Japonii i przełożenie go na bliżej nieokreślony termin kiedy obecna sytuacja ulegnie stabilizacji (mam nadzieję, że w grę wchodzi przyszły rok – najbliższy realny termin).

Ciężko mi było podjąć taką decyzję, gdyż skrupulatnie od około pół roku odkładam pieniądze na ten pobyt odmawiając sobie prawie wszystkiego (łącznie z wyjazdami poza miasto – dlatego od dłuższego czasu nic tu nie szrajbnąłem). Na szczęście odwołanie całej tej imprezy dużo mnie nie kosztowało (finansowo…). Jedyne koszta, które poniosłem to:

  • £328,42 – koszt biletów lotniczych w dwie strony (udało mi się dorwać mega okazję). Londyn-Moskwa-Tokio-Moskwa-Londyn,
  • £39,41 – do biletu zakupiłem również pakiet „Cancellation Protection” (umożliwia on zwrot 85% poniesionych kosztów w razie anulowania lotu),
  • £90,85 – koszt uczestnictwa w treningu sumo w Tokio (lepiej szybko to zarezerwować, bo miejsca schodzą jak gorące bułeczki),

W sumie £458,68. Prawie całość do mnie wróciła. WSIO.

Resztę wydatków zostawiłem na później (minimum miesiąc przed wyjazdem). Nie będę tu teraz wszystkiego wymieniał (ogarnę cały spis i będę bardziej wylewny po zrealizowanym pobycie w „Kraju kwitnącej wiśni”). Warto natomiast wspomóc co poniektórych radą, aby przy bookowaniu noclegów korzystać z opcji „free cancellation”. Pozwoli to na uniknięcie zapłaty nawet do czasu ostatnich tygodni przed akomodacją.

Wisienką na torcie było:

  • Japonia: zawieszenie ruchu bezwizowego  dla obywateli RP,
  • Japonia: zakaz przekraczania granicy dla Polaków,
  • Japonia: zawieszenie ważności wcześniej wykonanych wiz pozwalających na jednorazowy pobyt w Japonii,
  • Japonia: wprowadzenie stanu wyjątkowego,
  • źródło:https://www.japan.travel/en/uk/
  • Anglia: lockdown;

Prócz grzkich żali i spowiedzi niczym w konfesjonale dorzucę kilka bonusików od siebie. Powiedzmy, że robię to w ramach udowodnienia wam, że nie ściemniam z tą Japonią, tylko faktycznie coś działałem. Może to komuś się do czegoś przyda:

Mapa Nikko.
Mapa Hakone.
PS Ten trip planowałem na 15 dni. Przy ponownym zakupie biletów dołączę z 3 i deko zmodyfikuję swój terminarz, aby był trochę luźniejszy. Nie wydaję mi się, żebym planował rezygnację z odwiedzenia, której z wymienionych lokacji. Jeśli chciałbyś/-ałabyś dołączyć do tej podróży to feel free to contact with me.

Serdecznie pozdrawiam,

Bartosz Kwiek Londyn, 25.04.20 r;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *